Dotacje: MŚP z Aglomeracji Wałbrzyskiej

Posiadasz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo z Wałbrzycha i okolic? Pozyskaj nawet  900 tys. zł dotacji!

Adresaci konkursu 1.5.2

Mamy dla Was atrakcyjny konkurs unijny, w którym można otrzymać dofinansowanie na rozwój produktów i usług w MŚP – ZIT AW – przeznaczony dla Aglomeracji Wałbrzyskiej.  Co najważniejsze, nie ma w nim wymogu, aby przedsiębiorstwo miało główną siedzibę na tym terenie – wystarczające jest posiadanie na nim oddziału.

W skład Aglomeracji Wałbrzyskiej wchodzą:

Gmina Boguszów-Gorce, Gmina Czarny Bór, Gmina Dobromierz, Gmina Głuszyca, Gmina Jaworzyna Śląska, Gmina Jedlina Zdrój, Gmina Miejska Kamienna Góra, Gmina Kamienna Góra, Gmina Lubawka, Gmina Marcinowice, Gmina Mieroszów, Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Strzegom, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój, Gmina Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Gmina Świebodzice, Gmina Walim, Gmina Wałbrzych, Gmina Żarów.

O konkursie 1.5.2

Konkurs przeznaczony jest dla projektów  inwestycyjnych dotyczących wdrożenia innowacji procesowej lub produktowej co najmniej na poziomie przedsiębiorstwa. Obecny nabór jest przeznaczony dla firm działających na rynku co najmniej 2 lata. Konkurs dla przedsiębiorstw istniejących krócej niż 2 lata zostanie ogłoszony w maju.

Nabór w konkursie 1.5.2  trwa do 25 kwietnia 2019 r.

Wysokość dofinansowania w konkursie 1.5.2

  • Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 100 tys. zł
  • Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 2 mln zł

Dofinansowanie wydatków inwestycyjnych dla średnich przedsiębiorstw wynosi do 35%, co oznacza, że przy projekcie o wartości maksymalnej  2 mln zł netto – można otrzymać dotację w wysokości 700 tys. zł.

Dofinansowanie wydatków inwestycyjnych dla mikro i małych przedsiębiorstw wynosi 45%. Daje to szansę nawet na 900 tys. zł dofinansowania!

Kwalifikowalne jest również przygotowanie dokumentacji projektu oraz zatrudnienie osób w projekcie (te wydatki dofinansowane są w ramach pomocy de minimis – z dofinansowaniem na poziomie 85%).

 

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły

Twoja firma mieści się na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej i myślisz o wzięciu udziału w konkursie? Skontaktuj się z naszą koordynator projektów, która odpowie na Twoje pytania i pomoże w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie.

Katarzyna Szeremeta
tel. 512 526 941
k.szeremeta@humanpartner.pl

Tymczasem zapraszamy Cię do przeczytania case study Frankonii Poland, naszego klienta, któremu pomogliśmy pozyskać 1,2 mln zł dofinansowania na zastosowanie nowej technologii.