2023 darknet markets how to accses the dark web darknet black market monitoring dark web dark web address

ETUZ 2018: #DiscoverYourTalent

W całej Europie rozpoczyna się dziś Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. W tym roku organizowany jest przez Komisję Europejską pod hasłem „Odkryj swój talent”, a jego celem jest zachęta do kształcenia i szkoleń zawodowych.

Uczenie się osób dorosłych w Polsce

Z badań Eurostat wynika, że Polska wciąż jest w ogonie Europy pod względem uczenia się osób dorosłych. Pod tym względem jesteśmy na piątym miejscu od końca. Za nami są tylko Słowacja, Chorwacja, Bułgaria i Rumunia. Przodują zaś kraje skandynawskie ze Szwecją na czele.

AKTUALIZACJA Z 9.11.2018: Udało się! Zdobyliśmy nagrodę VET Excellence. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Human Partner w promocji konkursu i oddali na nas głos.

Na zdjęciu: Kamila Kowalska i Joanna Kamola z Human Partner

Mimo, że europejskie badania sytuują Polskę na szarym końcu pod względem kształcenia i szkoleń zawodowych, dużo bardziej optymistycznie pokazują to najnowsze wyniki badania Bilansu Kapitału Ludzkiego 2018 (PARP)[1]. Wynika z niego, że prawie 80% (dokładnie 76,6) dorosłych Polaków  rozwija swoje kompetencje zawodowe ucząc się w szkołach, na studiach, kursach i szkoleniach. Polacy uczą się też samodzielnie, coraz częściej wykorzystując do tego Internet a także książki i prasę.

Szybkie zmiany na rynku pracy oraz niepewne otoczenie biznesowe sprawiają, że każdy pracodawca musi nadać większy priorytet inwestycjom w kapitał ludzki. Firmy, które potrafią „mądrzej” zarządzać kapitałem ludzkim, mają większe szanse na zbudowanie przewagi konkurencyjnej na rynku – uważa Marcin Kowalski, prezes zarządu Human Partner, firmy konsultingowo-szkoleniowej.

 

ETUZ jako wsparcie w kształceniu zawodowym

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych obchodzony jest w tym roku od 5 do 9 listopada. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej adresowana głównie do instytucji z sektora kształcenia i szkoleń zawodowych, ale także do dużych przedsiębiorstw, sektora MŚP oraz szkół i firm doradczych. Główne obchody Tygodnia odbędą się w Wiedniu, a ich największą atrakcją będzie rozdanie VET Excellence Awards 2018, czyli „Nagród za doskonalenie zawodowe”.

Zostaną one wręczone podczas finałowej gali 9 listopada, a zwycięzców ogłosi Marianne Thyssen, komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników. Szansę na nagrodę za skuteczny program rozwojowy dla pracowników ma m.in. nasza firma, która została nominowana jako jedyna polska firma z sektora MŚP w kategorii  „Training at Work”.

Wdrożenie programu w naszej firmie uświadomiło mi jako pracodawcy, jak ważny jest proces rozwoju zespołu pracowników. Budowanie i doskonalenie kompetencji indywidualnych i zespołowych potrzebnych do realizacji strategii biznesowej jest kluczowe w każdej firmie, nawet małej – dodaje Marcin Kowalski.

Obok Human Partner do finału konkursu dostały się dwa inne zespoły z Polski w kategoriach „Teacher and Trainer” oraz „EuropeanSocial Fund project”. Nagrody VET Excellence Awards są wyróżnieniem za najlepsze praktyki w kształceniu i szkoleniu zawodowym w całej Europie. Ich laureaci będą mieli prestiż stania się ambasadorami w swojej dziedzinie.

[1] Bilans Kapitału Ludzkiego 2018, https://power.parp.gov.pl/home/bilans-kapitalu-ludzkiego-wyniki-badania, dostęp z dnia 5.11.2018 r.

 

Kontakt dla mediów:

Anna Smycz-Michalak

Tel.: +48 605 783 686

e-mail: anna.smycz@isb.pl