how to buy drugs on darknet Heineken Express url 2023 working darknet market buy drugs darknet

REACT-EU. Do firm z sektora MŚP trafi 3,1 mld zł!

Jeszcze w tym roku ruszą pierwsze nabory w ramach inicjatywy REACT-EU ukierunkowanej na niwelowanie negatywnych skutków pandemii COVID-19. Sprawdź, na co będzie można pozyskać dotacje.  

Nowy instrument finansowy dedykowany walce ze skutkami pandemii 

REACT–EU (Recovery Assistance for Cohesion and the Territories of Europe) to inicjatywa unijna, w ramach której do Polityki Spójności na lata 2014-2020 zostaną przekazane dodatkowe środki. Pozwolą one na reagowanie kryzysowe i to zanim ostanie uruchomiony długoterminowy plan odbudowy. Jest on wspierany przez nowe programy w ramach budżetu UE na lata 2021–2027. 

Polska otrzyma około 9 mld zł na wsparcie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, służby zdrowia oraz transformacji ekologicznej i cyfrowej. Projekty finansowane z REACT-EU będzie można realizować do końca 2023 rNie możesz przegapić takiej szansy na rozwój Twojego biznesu.  

Opis REACT-EU

REACT-EU – na co zostaną przeznaczone środki? 

Środki z REACT-EU zwiększą budżety programów unijnych funkcjonujących w latach 2014-2020. Wsparcie będzie prowadzone na poziomie Regionalnych Programów Operacyjnych i programów krajowych, takich jak Program Operacyjny Inteligentny Rozwój czy Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. 

Alokacja zostanie rozdysponowana poprzez utworzenie nowych osi priorytetowych i przeznaczona na działania w następujących obszarach:

I. sektor zdrowia–  2,7 mld zł;
II. infrastruktura energetyczna–  1,8 mld zł;
III. cyfryzacja – 1,3 mld zł;
IV. wsparcie przedsiębiorstw – 3,1 mld zł.

Fundusze dla przedsiębiorców będą dostępne w formie pożyczek płynnościowych, dotacji na cyfryzację oraz działań niwelujących skutki pandemii. 

newsletter z dotacjami

TERMIN naboru REACT-EU. Pierwsze konkursy jeszcze w tym roku 

Na poziomie krajowym i regionalnym trwają prace nad zmianami regulaminów poszczególnych programów oraz opracowaniem warunków naborów. Komisja Europejska zatwierdziła już zmianę Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, który jako pierwszy będzie wdrażał działania z REACT-EU. Już w trzecim kwartale 2021 roku przedsiębiorcy dotknięci negatywnymi skutkami pandemii COVID-19 będą mogli pozyskać dotację na cyfryzację, a także wsparcie w postaci pożyczki płynnościowej przeznaczonej na pokrycie bieżących potrzeb firmy.  

Bony na cyfryzację, realizowane w ramach POIR, będą pozwalały na dofinansowanie inwestycji ukierunkowanych na wprowadzenie przez przedsiębiorstwo innowacji wykorzystującej technologie informatyczne. Na realizację tego działania zaplanowano kwotę w wysokości 112 mln zł. Poziom dofinansowania będzie wynosił aż 85% 

 

 Autor: Anna Kwiatek

Masz pytania dotyczące danej formy wsparcia? 

Szukasz wsparcia w przygotowaniu wniosku o dotacje? Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu wskazania konkursów, o które możesz się ubiegać.