Czas na Twój ruch – preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców

Od tygodni jeden temat dominuje w mediach, biznesie, wśród znajomych. Świat z dnia na dzień się zatrzymał, wcześniejsze prognozy i przewidywanie trendów przestały mieć znaczenie. Co robić, by utrzymać przedsiębiorstwo w dobrej kondycji, mimo niesprzyjających warunków? Trudna sytuacja, wymaga elastyczności i równie trudnych wyborów. Nie pozwól się ograniczać- działaj. Przedstawiamy dostępne formy wsparcia.

1. Regionalna Pożyczka Hipoteczna dla przedsiębiorstw

Proces ubiegania się o pożyczkę zamyka się w kilku istotnych zasadach. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą składać wnioski na zakup nieruchomości i gruntów znajdujących się na obszarze województwa dolnośląskiego. Istotny jest cel- musi być związany z prowadzeniem działalności gospodarczej.

  1. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie 1 000 000 zł pożyczki.
  2. Wysokość wkładu własnego stanowi  20% wartości nieruchomości
  3. Maksymalny okres spłaty obejmuje 10 lat.

Istotną cechą Regionalnej Pożyczki Hipotecznej jest niskie oprocentowanie (od 2,84%) oraz brak dodatkowej prowizji.

2. Finansowanie dłużne wzrostu średnich i dużych przedsiębiorstw

Propozycja dedykowana jest średnim i dużym przedsiębiorstwom działającym na terenie Polski, które w planach mają rozwój działalności. Maksymalna kwota do pozyskania to aż 50 milionów złotych. Środki można wykorzystać na inwestycję czy uzupełnienie kapitału obrotowego. Firmy ubiegające się o środki mogą uzyskać finansowanie na okres od 2 do 7 lat.

Finansowanie dłużne wzrostu przedsiębiorstw obejmuje kilka wariantów:

1.Pożyczka inwestycyjna
2.Finansowanie wkładu własnego do projektu unijnego
3. Pożyczka obrotowa
4. Finansowanie projektowe

Projekt koordynowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu charakteryzuje się niskim oprocentowaniem, w zależności od spełnianych warunków i otrzymywanych środków jest to od 1  do 7%.

3. Duża Regionalna Pożyczka Inwestycyjna

Kolejna propozycja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. Środki na wydatki inwestycyjne obejmują rzeczowe aktywa trwałe, a także wartości niematerialne i prawne związane z działalnością gospodarczą. Inwestycje nie dotyczą zakupu nieruchomości-gruntów czy budynków. Pożyczka oferowana przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju jest niskooprocentowana – od 2,84%, a przedsiębiorca nie płaci dodatkowej prowizji.

  1. Przedsiębiorstwo może otrzymać od 1 000 000 do 2 000 000 zł pożyczki
  2. Wymagany wkład własny to 10%
  3. Maksymalny okres spłaty wynosi 5 lat

Duża Regionalna Pożyczka Inwestycyjna to bezpieczne wsparcie planowanych inwestycji bez ukrytych kosztów.

4. Pożyczka Rozwojowa

Prowadzisz firmę z sektora MŚP na terenie Dolnego Śląska i potrzebujesz więcej środków na rozwój swojej działalności? Pożyczka Rozwojowa właśnie jest dla Ciebie. Niskie oprocentowanie (od 1,84%) i korzystny czas na spłatę- nawet do 7 lat- to zdecydowanie zalety tej formy wsparcia.

Do wyboru są dwa warianty:

a)     do 100 tys. zł – mikropożyczka dla mikro i małych przedsiębiorstw,

b)    od 100 000,01 zł do 1 000 000 zł – pożyczka dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

c)    okres spłaty: do 7 lat

a)     do 100 tys. zł – mikropożyczka dla mikro i małych przedsiębiorstw;

b)       od 100 000,01 zł do 500 000 zł – pożyczka dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

c)      Okres spłaty: do 5 lat

Finansowane przedsięwzięcia muszą spełniać kilka warunków m.in.: zwiększanie innowacyjności w przedsiębiorstwach czy inwestycje wpływające na wzrost konkurencyjności pożyczkobiorcy. Warto podkreślić, że przedsiębiorca może wnioskować o więcej niż jedną pożyczkę, lecz ich łączna wartość nie może przekroczyć 1 mln zł, a przy większej liczbie pożyczek, każda musi mieć inny cel finansowy.

Pożyczka Rozwojowa, która pojawia się w artykule, dotyczy wyłącznie firm MŚP z obszaru Dolnego Śląska.  Skonsultuj się z nami i sprawdź, jakie zasady obowiązują w województwie: lubuskim, łódzkim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim.

Masz pytania dotyczące danej formy wsparcia?

Skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz, chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji: