captcha
Przeładuj

Międzynarodowy projekt EARLY WARNING nabiera rozmachu. Do PARP zgłosiło się ponad 50 przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia.
 
Celem projektu EARLY WARNING jest stworzenie systemu wsparcia przedsiębiorstw w trudnościach w Polsce, Grecji, Hiszpanii oraz Włoszech. W realizację projektu zaangażowane są również kraje, w których takie systemy już funkcjonują – Dania, Niemcy i Belgia. W Polsce za stworzenie systemu wsparcia przedsiębiorstw w trudnościach odpowiadają Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundacja Firmy Rodzinne, które w ubiegłym tygodniu zorganizowały w Warszawie spotkanie dla mentorów i konsultantów. – Podczas spotkania w PARP analizowaliśmy przypadki pierwszych przedsiębiorców, którzy zgłosili się do projektu, oczekując konkretnego wsparcia. Są to głównie małe firmy, których właściciele doświadczyli porażki biznesowej – tłumaczy Marcin Kowalski, mentor i prezes zarządu Human Partner.
 
W ramach projektu została właśnie stworzona ogólnopolska sieć konsultantów i mentorów, do których przedsiębiorcy będą mogli zwrócić się o pomoc. Ważne jest, aby w odpowiednim czasie zdiagnozować sytuację i podjąć niezbędne działania, bo tylko wówczas istnieje szansa na przezwyciężenie kryzysu lub zminimalizowanie jego negatywnych skutków. Praca z konsultantem i mentorem jest bezpłatna. W przypadku konieczności skorzystania z pomocy doradcy restrukturyzacyjnego, pierwsze dwie godziny świadczone przez doradcę są nieodpłatnie, a dalsza pomoc jest ustalana indywidualnie.
 
Wszelkie informacje o projekcie na stronach: www.parp.gov.pl/ewe lub www.ffr.pl/ewe