captcha
Przeładuj

Wrocław stwarza wiele możliwości rozwoju – zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Jednym z nich jest mentoring. Poznajcie dwa polecane przez nas studenckie programy i powody, dla których warto zostać mentorem. 

                      Fot. Pixabay

 

Dlaczego warto zostać mentorem


Angażowanie się w mentoring dla studentów niesie za sobą szereg zalet. Nie tylko podnosi prestiż firmy, ale także pozycję społeczną mentora. Pozwala przedsiębiorcom na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem. Dzięki temu mają oni wpływ na kierunek ich rozwoju. Praca ze studentami jest również doskonałym bodźcem do nieustannego samodoskonalenia. Wyniki badań przeprowadzonych w Chinach dowodzą, że zaangażowanie w mentoring poprawia efektywność mentora i jego komunikację z pracownikami (Dong Liu i in., „What can I gain as a mentor? The effect of mentoring on the job performance and social status of mentors in China”, 2009). Nic w tym dziwnego, że mentorami zostają najwięksi gracze ze świata biznesu, np. amerykański ekonomista Warren Buffett (mentor Billa Gatesa).

  

Programy mentoringowe we Wrocławiu

 

Dla przedsiębiorców jedną z najlepszych inwestycji jest inwestycja w młodzież. Wie o tym doskonale Marcin Kowalski, Prezes Zarządu Human Partner, który na co dzień jest Mentorem na dwóch uczelniach – Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Ekonomicznym. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:

  • Mentoring dla Studentów UWr – program prowadzony przez Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego VII edycja przyciągnęła łącznie 60 pracodawców. Pod koniec 2017 roku do Biura Karier UWr wpłynęło 397 zgłoszeń od studentów.
  • Mentoring UE – program, który jest realizowany przez Biuro Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W tym roku bierze w nim udział 21 Mentee i 15 Mentorów. 

 

 

Marcin Kowalski w towarzystwie studentek Uniwersytetu Wrocławskiego (swoich Mentee)

 

Angażowanie się w mentoring pozwala także na tworzenie pozytywnego wizerunku firmy w środowisku akademickim i budowanie własnej marki eksperckiej. Serdecznie zachęcamy do zostania mentorem wszystkich prorozwojowych przedsiębiorców!