Nasi Eksperci – Małgorzata

Doświadczony trener i doradca podatkowy, księgowa. Właściciel kancelarii podatkowej, Prezes Zarządu Instytutu Podatkowego absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w trakcie pisania doktoratu z zakresu cen transferowych, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Wiedza i doświadczenie to ponad 10-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych.

Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT jak i materiałów na kursy dla administracji podatkowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Obecnie uczestnicząca w licznych audytach po centralizacji w gminach i powiatach, polegających na szkoleniach i analizie stworzonych procedur centralizacyjnych.

Współpracuje na bieżąco przy temacie VAT w samorządach z Gminą Olesno, Wolbrom, Legnica, Ciechanów, Rząśnia, Domaradz, Klonowa, Polanica Zdrój, Ustrzyki Dolne, Ojrzeń, Sońsk, Stare Miasto, Wałcz, Ustka, Rawa Mazowiecka, Dzielnicą Ursynów w Warszawie i powiatami Mogilno, Gostynin, Bolesławiec, Ciechanów, Płońsk, Słupca, Jelenia Góra, Złotoryja. Szkolenia m.in firm: Polska Spółka Gazownictwa, Tauron, Dachser, Intercity, Pawtrans, Lasy Państwowe.

Specjalizacja trenerska: VAT oraz podatki dochodowe, zarządzanie podatkami, doskonalenie umiejętności księgowych, budowa i wdrażanie skutecznej strategii restrukturyzacji księgowej i podatkowej firmy, ceny transferowe, podatkowe prawo międzynarodowe.