Nasi Eksperci – Tomasz

Menedżer, konsultant i trener z 18-letnim doświadczeniem w biznesie i branży szkoleniowej. Ukończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz ICAN Harvard. Zarządzał przez ponad 6 lat zespołem sprzedaży firmy handlowej osiągającej znaczne sukcesy na rynkach europejskich, koordynując pracę kilkudziesięciu agentów handlowych w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii.

Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań biznesowych dla klienta w obszarze zarządzania projektami, zarządzania strategicznego i modelowania procesów. Posiada bogate doświadczenie w zakresie budowy i zarządzania zespołami o różnej specjalizacji: zarządzał restrukturyzacją dużych i małych firm produkcyjnych i usługowych, organizacji publicznych i non-profit.

Specjalizuje się również w prowadzeniu warsztatów z zakresu zarządzania portfelem projektów, zarządzania projektem, zarządzania strategicznego i modelowania procesów biznesowych.

Obecnie odpowiada za proces monitorowania i zarządzania realizacją dużego projektu infrastrukturalnego realizowanego w Serbii (budżet 50 mln Euro), jest twórcą procesu zarządzania projektami i stałym doradcą PMO w belgijsko-niemieckiej firmie produkcyjno-dystrybucyjnej znajdującą w się w pierwszej trójce dostawców profili do produkcji okien oraz twórcą i project managerem odpowiadającym za opracowanie i wdrożenie strategii ekspansji dużej firmy szkoleniowej. Może się pochwalić stworzeniem i wdrożeniem procesu zarządzania projektami lub Biura Zarządzania Projektami (PMO) między innymi dla takich firm i organizacji, jak Urząd Miasta Wrocławia, FORTUM Power & Heat oraz światowego lidera zarządzania nieruchomościami.

Prowadził konsulting i szkolenia między innymi dla następujących organizacji i firm: EY Academy of Business, Kruk S.A., Żabka S.A, Citibank, Lot AMS, Grupa Kapitałowa PGE S.A., Lotos Petrobaltic S.A., Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, Objectivity Bespoke Sp. z o.o., ADM Szamotuły, Elester-PKP, Magna Automotive Polska, Wrocławskie Mieszkania, Baxter Polska, Plastal, Gedeon Richter Polska, Jeronimo Martins Polska, King Oscar, Sita Polska, Deutsche Bank, Bank BPH, Rządowe Centrum Legislacyjne, Urząd Dozoru Technicznego, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Ernst & Young., Laboratorium Dermapharm, Expom SA, Bombardier, Kompania Piwowarska, Dolnośląska Spółka Gazownicza

Doradzał w zakresie zarządzania i organizacji pracy w Parlamencie Europejskim, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Infrastruktury. Był konsultantem ds. zarządzania Podkomisji Stałej ds. Energetyki Komisji Gospodarki Sejmu RP VI Kadencji.

Posiada doświadczenie w zakresie projektowania i developmentu dedykowanych rozwiązań internetowych wspierających zarządzanie projektami. Współtworzył aplikację do zarządzania projektami zgodnie z podejściem CCPM na bazie EPM/Microsoft Project, jest głównym konsultantem do spraw rozwoju oprogramowania firmy A-dato (Holandia). Współpracował z zespołem doradców ze Stanów Zjednoczonych.

Zobacz szkolenie Project Manager prowadzone przez Tomasza Wrzesiewskiego we Wrocławiu: