Nasi Eksperci – Marcin Kowalski

Marcin Kowalski – współwłaściciel i prezes zarządu firmy szkoleniowo-doradczej Human Partner Sp. z o.o. Od ponad 15 lat trener biznesu i konsultant ds. rozwoju. Autor programów rozwojowych z obszarów m.in. zarządzania i rozwoju kompetencji menedżerskich, strategii biznesowej, głównie w firmach sektora MŚP.

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kursu dla najwyższej kadry menedżerskiej Strategic Leadership Academy, opartego na licencji Harvard Business Review Polska.

Specjalizuje się w tematyce zarządzania, efektywności biznesowej, przywództwa oraz wspierania innowacji. Kieruje firmą szkoleniową, która była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich i regionalnych konkursach gospodarczych (m.in. Najwyższa Jakość Quality International, Gwiazdy Biznesu). W listopadzie 2018 roku jego firma Human Partner otrzymała nagrodę Komisji Europejskiej VET Excellence Awards za najlepsze praktyki w kształceniu i szkoleniu zawodowym w miejscu pracy.

Członek European Mentoring and Coaching Council Poland, organizacji promującej jakość i rozwój coaching i mentoringu. Jest również członkiem Polish Society for Training and Development, stowarzyszenia zrzeszającego profesjonalistów zajmujących się obszarem szkoleń i rozwoju. W latach 2013-2019 był wiceprezesem zarządu Dolnośląskich Pracodawców – związku regionalnego Konfederacji Lewiatan. Z ramienia tej organizacji reprezentował dolnośląski biznes w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego we Wrocławiu. Od 2019 r. jest członkiem Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie Wrocławia i prezesem zarządu BNI West.

Prywatnie – tata dwóch uroczych córek Hani i Alicji, miłośnik polskich gór.