Zespół – Marcin Kowalski

Współwłaściciel i Prezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ukończył liczne szkolenia menedżerskie oraz program Train-the-Trainer w oparciu o brytyjskie standardy NVQ (National Vocational Qualifications), uznawane w wielu krajach całego świata. Jest doświadczonym konsultantem i trenerem w dziedzinie zarządzania, tworzenia nowych modeli biznesowych, zarządzania innowacjami. Od wielu lat realizuje projekty szkoleniowo- doradcze dla kadry menedżerskiej wysokiego szczebla.

 

W latach 2008 – 2013 był ekspertem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w dziedzinie poprawy zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorstw. Od sierpnia 2014 r. był konsultantem Banku Światowego w Polsce w projekcie definiowania Krajowych Inteligentnych Specjalizacji w ramach tzw. procesu przedsiębiorczego odkrywania. Jest ekspertem w dziedzinach związanych z finansowaniem rozwoju firm MSP oraz polityki innowacyjności. Był pomysłodawcą i jednym z inicjatorów utworzenia Grupy roboczej ds. przedsiębiorstw i innowacji Komitetu Monitorującego RPO WD 2014-2020. Od lipca 2015 r. jest jej przewodniczącym. Reprezentuje Dolnośląskich Pracodawców i Konfederację Lewiatan w Komitecie Monitorującym RPO WD oraz Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

 

Inspirują go sukcesy innych, ciekawe książki oraz odważni i ambitni liderzy. Do zadań podchodzi kreatywnie, stara się zawsze szukać niekonwencjonalnych rozwiązań. Miłośnik polskich gór oraz współczesnej literatury historycznej. Uwielbia stare polskie seriale, m.in. „Stawka większa niż życie”. Zakochany w kobietach swojego życia: żonie Kamili oraz córkach Hani i Ali.