darknet market sites asap market buy drugs on darknet bitcoins dark web

Jak szkolenia z wykorzystaniem VR mogą pomóc w ratowaniu życia pracowników?

Sprawdź jak symulacja VR, poświęcona bezpieczeństwu, okazała się przydatna podczas nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce w 2019 roku w jednym z amerykańskich supermarketów Walmart. 

VR a symulacja sytuacji kryzysowych 

Doug McMillon, CEO Walmart, przyznał, że symulacja, którą pracownicy przeszli podczas szkolenia, przyczyniła się do uratowania życia wielu ludzi w trakcie strzelaniny w El Paso, gdzie zginęły 22 osoby. Według niego, liczba ofiar mogłaby być zdecydowanie wyższa, gdyby nie odpowiednie przeszkolenie personelu na reagowanie w sytuacjach kryzysowych. Wiedzę w tym temacie pozyskali oni poprzez uczestnictwo w symulacji VR. 

Walmart dostrzegł korzyści płynące ze szkoleń VR 

Walmart zapewnił 17 000 gogli VR dla swoich pracowników, którzy przeszli szkolenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Symulacja „Active shootings” jest jednym z przykładów symulacji osadzonej w supermarkecie, którą przeszedł personel Walmart. Chociaż doskonale pozorowała sytuację strzelaniny, daleko jej było do gier komputerowych z gatunku strzelanek. Symulacja miała na celu przygotować pracowników na kryzysową sytuację, pokazać im sposób myślenia napastnika i wyrobić w nich nawyki obronne. 

Co skłoniło zarząd Walmartu do podjęcia decyzji o realizacji szkoleń z symulacji kryzysowych? Duży wpływ na ich decyzję miały śmiertelne statystyki z masowych zabójstw. Tylko w 2019 roku, na terenie USA doszło do 41 takich zdarzeń, w których zginęło 211 osób. Obawy te zostały potwierdzone przez strzelaninę w El Paso, jedną z najbardziej tragicznych w historii Teksasu. 

VR przyspiesza proces nauczania o 10-15% 

Przykład Walmart pokazuje, że wirtualna rzeczywistość jest skuteczna w opracowywaniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa w firmie. To jednak nie koniec korzyści płynących z nauki w wirtualnej rzeczywistości.  

McMillon dostrzega ogromny potencjał wykorzystania symulacji VR nie tylko do zwiększania bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale również do codziennych szkoleń z różnych dziedzin, takich jak obsługa klienta czy przygotowanie do realizacji kampanii marketingowych. Dodatkowo, badania wykazały, że nauka w wirtualnej rzeczywistości poprawiła wyniki testów pracowników o około 10-15%. 

Słowa McMillona nie są jednak wielkim zaskoczeniem. Już parę lat temu naukowcy zauważyli, że ludzie znacznie łatwiej zapamiętują informacje, które są im przekazywane poprzez wykorzystanie VR Wszystko wskazuje na to, że środowiska immersyjne stanowią nowy rodzaj wsparcia dla lepszych wyników w edukacji i szkoleniach – przyznał Amitabh Varshney, profesor informatyki i dziekan Kolegium Nauk Komputerowych, Matematycznych i Przyrodniczych UMD. 

Badania wokół wirtualnej rzeczywistości prowadził również zespół badawczy z Uniwersytetu Maryland. Udowodnili oni, że VR jest w stanie lepiej stymulować mózg. Przyczyniło się to do prowadzenia dalszych badań, tym razem ad wpływem modułów szkoleniowych opartych na VR na różnych poziomach nauczania – od dzieci w wieku szkolnym, przez przyszłych studentów medycyny, po wyższą kadrę managerską. VR niesie za sobą wiele możliwości rozwoju i to my decydujemy, w jaki sposób wykorzystamy go w codziennej pracy. 

Wykorzystaj szkolenia VR w swoim zespole 

Jesteś właścicielem firmy i chciałbyś zastosować VR w szkoleniach swoich pracowników? Zapoznaj się z naszymi dwoma autorskimi symulacjami, które możesz kupić już teraz lub skontaktuj się  w sprawie indywidualnego projektu symulacji wspierającej HR.