kryptowährung gefälschter artikel zeit online startup kryptowährung einladen welche kryptowährungen sind eigenständig sind kryptowährungen vermögen businessbank kryptowährungen hong kong

Jak wirtualna rzeczywistość uczy managerów zarządzania?

 Czy podejmowania trudnych decyzji managerskich w firmie można się nauczyć za pomocą symulacji VR? Oczywiście, że tak! Sprawdź, w jaki sposób.

Skuteczność szkoleń z VR

W trakcie badań opublikowanych w raporcie PwC, „How virtual reality is redefining soft skills training” odkryto, że wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w nauce sprawia, że grupa nabywająca w ten sposób wiedzę jest o 275% bardziej pewna swojego działania na podstawie tego, czego nauczyła się po szkoleniu. (1)

VR w szkoleniach

Okazuje się, że taka nauka przewyższa tradycyjne szkolenia jeszcze w kilku innych aspektach – 78% wszystkich uczestników preferowało szkolenia za pomocą VR niż tradycyjne metody. Ich satysfakcja z nauki zwiększyła się o ponad 100%. Osoby rozwijające kompetencje z VR czterokrotnie bardziej wczuwały się w szkolenie, niż osoby uczące się stacjonarnie. (2)

Symulacje VR dla firm

Na polskim rynku są już dostępne rozwiązania immersyjne (ang. immersion – zagłębiać, zanurzać)  umożlwiające rozwijanie kompetencji managerskich związanych z procesem podejmowanych decyzji. Jednym z nich są nasze autorskie symulacje Biznes 360, które przenoszą uczestników wirtualnego świata szkoleń.

Praca managera, zatrudnionego w małej firmie czy w dużej korporacji jest sumą podejmowanych przez niego decyzji. Może on jako lider  decydować o kierunku zmian w organizacji czy realizacji zadań operacyjnych swojego zespołu.  Ważne jest wyćwiczenie umiejętności podejmowania decyzji. Możesz do tego wykorzystać technologię VR, która wzmocni rozwój tej kompetencji managerskiej.

Krótkie terminy, niedokończone projekty i wiele zadań, które trzeba zrealizować. Jak myślisz, czy lepiej jest wykonać je samemu, czy wydelegować osobie, która nie ma w tym doświadczenia? Współpracownicy, których spotkasz na swojej drodze będą wymagali pokierowania nimi w odpowiedni sposób – to fragment scenariusza z symulacji VR „Twoja decyzja”, który przygotowali nasi trenerzy. W 2019 roku stworzyliśmy symulację na bazie filmu 360 stopni z elementami grywalizacji.

Zobacz nagranie pokazujące nasze symulacje VR:

Jak uczyć się na błędach w VR?

Każdy z uczestników korzystający z symulacji VR od Human Partner wciela się w rolę managera. Powinien dość szybko podejmować decyzję oraz je w odpowiedni sposób zakomunikować swojemu zespołowi. Każda z nich przyniesie też bardzo określone konsekwencje dla otoczenia. Na końcu symulacji uczestnik dowie się, co sądzą o nim osoby, które wchodziły z nim w interakcję. Tak zwany wirtualny feedback pozwala spojrzeć na siebie z nieznanej dotąd perspektywy.

Do tej pory z symulacji „Twoja decyzja” podczas szkoleń managerskich korzystała średnia i wyższa kadra zarządzająca z kilkudziesięciu polskich firm, zarówno MŚP, jak i dużych korporacji. – Odbiór tej symulacji wśród klientów jest bardzo pozytywny. Symulacja posiada wysoki poziom immersyjności i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Jesteśmy skupieni na określonych scenach w hipotetycznej firmie, kompletni odcięci od bodźców zewnętrznych – tłumaczy Kamila Kowalska, wiceprezes zarządu Human Partner, pomysłodawczyni symulacji VR.

Jej zdaniem, wykorzystanie symulacji pozwala skupić się na sobie i zastanowić się nad konkretnymi reakcjami. – Proces podejmowania decyzji jest przecież dość złożony. Często z powodu braku czasu i presji nie zastanawiamy nad konsekwencjami. A przecież nieprzemyślana decyzja managerska może mieć daleko idące skutki dla szeregowych pracowników czy samej organizacji – dodaje Kamila Kowalska.

Symulacja jest wykorzystywana podczas naszych szkoleń managerskich i spotkała się z wieloma pozytywnymi ocenami uczestników. Oto dwie z nich:

opinie o VR

VR w szkoleniach

Zapraszamy na nasze szkolenia managerskie z VR

Zapisz się na Akademię managera – High level z wykorzystaniem naszej autorskiej symulacji VR. Jesienią rusza jej kolejna edycja. Czekają na Ciebie:

💡 skuteczne metody do efektywnego zarządzania

💡 inspirujące business case’y

💡 konkretne narzędzia do natychmiastowego wykorzystania w firmie.

Szczegóły znajdziesz na stronie: LINK

Kolejna odsłona Akademii managera high level VR

 

Źródło:

  • PwC, „How virtual reality is redefining soft skills training”, 2021., https://www.pwc.com/us/en/tech-effect/emerging-tech/virtual-reality-study.html, dostęp: 20.04.2022.
  • PwC, „VR Soft Skills Training Efficacy Study, 2020, https://www.5discovery.com/wp-content/uploads/2020/09/pwc-understanding-the-effectiveness-of-soft-skills-training-in-the-enterprise-a-study.pdf, dostęp: 20.04.2022.