Nasi Eksperci – Michał

Michał wierzy, że aby realizować projekty skutecznie, zespoły potrzebują różnych metod i narzędzi. Trzeba je odpowiednio dobrać i umiejętnie wdrożyć. Swoje kompetencje w tym zakresie rozwija, osobiście prowadząc projekty oraz ucząc, jak je lepiej prowadzić.

Uczestniczył w wielu różnych projektach przez ostatnie 12 lat – zarówno jako wykonawca prac (deweloper aplikacji, lider zespołu deweloperów aplikacji), ale też jako osoba odpowiedzialna za koordynację prac w projektach (SCRUM Masterem, IT Project Manager, Agile Coach, Project Management Guild Master z grupą 30 PM-ów, Agile Coachów i SCRUM Masterów).

Obecnie rozwija swoją specjalizację w zakresie prowadzenia projektów, w których konieczne jest wykorzystanie różnych metod czy narzędzi projektowych. Tego rodzaju projekty wymagają dobrego zgrania osób z różnymi i specjalizacjami, co czyni taką pracę znacznie bardziej interesującą, momentami stresującą, ale z dużą satysfakcją po wykonaniu projektu.

Przykładowe zrealizowane projekty:

  1. Wdrożenie i moderowanie zwinnego procesu realizacji projektu dla blisko 30 osobowego zespołu deweloperów i testerów (pracującego w dwóch lokalizacjach: Polska i UK). Projekt realizowany
    dla jednej z dużych instytucji finansowych na rynku brytyjskim.
  2. Prowadzenie prac ze strony IT w projekcie uruchomienia nowej usługi finansowej w firmie będącej liderem branży windykacyjnej (projekt został wymieniony w prospekcie emisyjnym jako 3ci pod względem nakładów inwestycyjnych i był pierwszym realizowanym w sposób zwinny).
  3. Przeprowadzenie potrzebnych zmian w zakresie organizacji pracy (projektowej i bieżącej) blisko 20 osobowego zespołu IT obsługującego jedną z dużych marek odzieżowych na rynku europejskim (w zakresie Business Intelligence).

Rozwój swojej ekspertyzy wspiera również, prowadząc szkolenia. Przekazywanie wiedzy i doświadczeń o realizacji projektów uczy, jak pracować z zespołami, których kompetencje w zakresie prowadzenia projektów trzeba podnieść. Nie zawsze łatwe pytania od uczestników szkoleń pomagają lepiej zobaczyć granice swojej własnej ekspertyzy i ją rozwinąć.

Regularnie prowadzi szkolenia w ramach studiów podyplomowych z zarządzania projektami (między innymi w Gdańskiej Fundacja Kształcenia Menadżerów czy Akademii Leona Koźmińskiego), programów MBA (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i EY Academy of Business) oraz dedykowanych programów szkoleniowych dla firm i instytucji.

Szkolenia prowadzone są w oparciu o mapy myśli, przemyślany system powtórek materiału w ramach szkolenia oraz ćwiczenia i gry symulacyjne, całość uzupełniają przykłady ze zrealizowanych projektów (praktyczne użycie omawianych metod i narzędzi).

Influencerzy: Steven Covey, Tony Buzan, Jim Highsmith, John Maxwell, Eliyahu Goldratt, William Dettmer, Mike Cohn, Jeff Sutherland, Jim Benson, Simon Sinek, John Kotter, Michał Wawrzyniak